Szkło w kuchni – panele kuchenne w połączeniu z drewnem

Kuchnia jest sercem domu, scala wszystkich członków rodziny – przygotowywane są w niej pyszne posiłki, które później spożywane są przez całą rodzinę przy kuchennym stole. Ważne jest więc, aby pomieszczenie to było zarówno funkcjonalne, jak i miłe dla oka. Jak zatem podejść do tematu jej projektowania?

Polecamy szklane panele kuchenne, które w ostatnim czasie coraz pewniej wędrują na szczyty popularności w kategorii wykończenia wnętrz. Potrafią one przekształcić każdą kuchnię w pomieszczenie zarówno nowoczesne i estetyczne, jak i funkcjonalne oraz komfortowe.

Nie bez znaczenia jest również możliwość różnorodnej aranżacji, jaką poszczycić mogą się szklane panele kuchenne. Wykorzystywane są one do pokrycia ścian kuchni, stanowiąc idealną alternatywę dla płytek ceramicznych. Aby ściany w kuchni wyglądały naprawdę niepowtarzalnie warto sięgnąć także po drewno. Dzięki połączeniu z drewnem szklane panele kuchenne nabierają jeszcze ciekawszego wyglądu. Drewno wnosi do wnętrza przytulność i ciepło, a ściana nim wykończona jest synonimem piękna i ponadczasowego designu.

Drewno schowane za szkłem może łatwo komponować się z innymi elementami wnętrza kuchni – z drewnianymi szafkami, drewnianymi blatami lub drewnianym stołem i krzesłami. Takie kombo zagwarantuje estetyczny i unikalny wygląd kuchni, nadając jej indywidualnego charakteru. Nawet minimalistyczne aranżacje szklane wzbogacone drewnianymi panelami nadają domowego ciepła.

Drewno i szkło – oba te materiały przeżywają obecnie rozkwit, pozwalając na różnorodną aranżację wnętrz, nadając im niesamowitego uroku i nowoczesnego wyglądu. I mimo, że podążanie za trendami, niesie za sobą wiele wyzwań, daje także wiele możliwości, dlatego architekci wnętrz coraz częściej w swojej pracy bazują na takim właśnie połączeniu.

Szklane panele kuchenne gwarantują także najwyższy poziom higieny – niezwykle łatwo je wyczyścić bez potrzeby używania silnych środków chemicznych. Zabrudzenia po gotowaniu i przyrządzaniu posiłków usunąć można w niezwykle prosty sposób – przy użyciu wody, lekkiego detergentu i papierowego ręcznika.

Co więcej, szklane panele kuchenne wykorzystać można nie tylko na kuchennych ścianach. Znakomicie sprawdzić się mogą również jako element dodatkowy w szafkach lub innych kuchennych meblach. A w połączeniu z drewnem idealnie wpasowują się w najnowsze trendy, które jak się okazuje pozostają aktualne przez kolejne sezony i pewnie zostaną jeszcze na długo.