Szkło zazwyczaj kojarzone jest jako materiał kruchy, nietrwały. Kojarzone jest także głównie z szybami w oknach oraz przedmiotami codziennego użytku – szklankami, talerzami, kieliszkami czy wazonami. Jednak obecnie szkło stosowane jest coraz częściej zarówno do dekoracji, jak i wykańczania domów, a zabudowy szklane to niezwykle trwałe i bezpieczne rozwiązania.
Z roku na rok coraz większą popularność zyskują szklane konstrukcje, szklane balustrady, szklane drzwi, a także ściany szklane. Szkło wykorzystywane jest także do produkcji paneli kuchennych oraz kabin prysznicowych. I nic w tym dziwnego, ponieważ zabudowy szklane Warszawa to gwarancja nie tylko wysokiej estetyki, ale również wysokiej wytrzymałości. Szkło jako materiał konstrukcyjny jest niezwykle mocne, a dzięki wielu wzmocnieniom charakteryzuje się także dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne – uderzenia i zarysowania, oraz termiczne – z powodzeniem znosi wilgoć i wysokie temperatury.
Wyróżnić można dwa rodzaje takiego wzmocnionego, bezpiecznego szkła: szkło hartowane i szkło klejone (laminowane – wielowarstwowe). Ścianki szklane i zabudowy szklane wyróżnia właśnie wykonanie z bezpiecznego szkła, które jeśli pęka to… bezpiecznie, rozpadając się na kilkaset kawałków o tępych krawędziach na szkle hartowanym lub nie rozpadając się wcale na szkle laminowanym –w  razie stłuczenia fragmenty szkła pozostają przyklejone do folii, co zmniejsza ryzyko skaleczeń.

Gdzie stosowane może być szkło? Szkło, jako materiał konstrukcyjny sprawdzić się może tak naprawdę wszędzie – zarówno w kuchni, w salonie, w jadalni, w łazience oraz w sypialni, jak i w biurze czy w przestrzeniach handlowych. Doskonale wkomponowuje się w różnorodne style, łącząc tradycję z nowoczesnością. Ponadto, szkło pozwala także wpuścić do wnętrz więcej światła, jest więcej idealnym rozwiązaniem dla niewielkich lub ciemnych pomieszczeń.
Ściany szklane Warszawa oferują uniwersalność, trwałość oraz dużą dowolność zastosowań. Dzięki nim skutecznie i efektownie wydzielić można zarówno całe pomieszczenia, jak i wybrane ich części. Ponadto, zapewniają izolację akustyczną, niekonwencjonalny wygląd i wysokie walory estetyczne.
Jeśli zależy Ci na nowoczesnych i oryginalnych, a zarazem praktycznych i bezpiecznych rozwiązaniach wykończeniowych w swoim domu czy pracy postaw na zabudowy szklane oraz ścianki szklane. To gwarancja długoletniego korzystania, niezwykłej wytrzymałości i funkcjonalności oraz niebanalnego stylu.
Korzystając z naszych produktów masz gwarancję atrakcyjnych estetycznie, trwałych i praktycznych w zastosowaniu elementów wyposażenia wnętrz. Produkowane przez nas ściany szklane i zabudowy szklane to pewność nie tylko wysokojakościowych, a przede wszystkich bezpiecznych zastosowań wykończenia i wyposażenia wnętrz. Chętnie pomożemy przy wyborze optymalnych rozwiązań, udostępniając przy tym odpowiedni dobór szkła i materiałów do montażu szklanych konstrukcji. Nasze realizacje zawsze dostosowujemy do wymagań naszych Klientów.