Drzwi szklane cieszą się coraz większą popularnością, nie tylko ze względu na atrakcyjny wygląd, ale także niebanalny charakter jaki nadają wnętrzom, w których się pojawiają. Mając na uwadze powyższe argumenty oraz różnorodne gusta naszych klientów w naszej ofercie mamy drzwi szklane o szerokiej gamie stylów, kolorów i faktur, które pozwalają dowolnie dopasować je do koncepcji aranżacji wnętrza. Do wyboru są różne rodzaje szkła, dające nieograniczone możliwości tworzenia i realizacji własnych projektów:
– szkło przezroczyste – zapewniające doskonałą widoczność, charakteryzujące się wysoką  przepuszczalnością światła,
– szkło mleczne – oferujące większą intymność, chroniące przed spojrzeniami z zewnątrz,
– szkło Antisol – barwione w masie na kolor brąz, grafit lub czarny dający ciekawy efekt wizualny,
– szkło piaskowane – metoda piaskowania umożliwia pełne lub częściowe zmatowienie tafli szkła, co sprawia, że na tafli powstać mogą wybrane wzory.

W jakich wnętrzach znajdą zastosowanie drzwi szklane?

W rzeczywistości sprawdzą się zarówno w kuchni, salonie, jak i w biurze ponieważ doskonale wkomponowują się w każdy styl, idealnie łącząc tradycję z nowoczesnością. Drzwi szklane pozwalają wpuścić do wnętrza więcej światła, świetnie sprawdzą się więc w pomieszczeniach ciemnych – bez okien lub takich, które mają niewielkie lub wychodzące na północ okna, czyli w ciasnych przedpokojach, niewielkich holach, garderobach czy łazienkach. Do tych ostatnich nadają się tym bardziej, że doskonale znoszą wysoką wilgotność.

Jeżeli jednak chcą Państwo optycznie powiększyć pomieszczenie proponujemy wybrać drzwi szklane przesuwne, które w ekonomiczny sposób wykorzystują przestrzeń niezbyt dużych wnętrz, stanowiąc jednocześnie niezwykle wygodny system zamykania. Przesuwne drzwi szklane montuje się w systemie składającym się z szyny i poruszających się w niej wózków jezdnych z zaciskami. Nie wymagany jest system szynowo rolkowy w podłodze ponieważ szynę można zamontować także do sufitu lub nadproża nad otworem drzwiowym, dzięki temu możliwość ewentualnego potknięcia się o próg jest zerowa. Ponadto, obecnie, dzięki nowoczesnym technologiom szklane drzwi przesuwne mogą być wyposażone w funkcję spowolnionego, płynnego zamykania lub otwierania za pomocą mechanizmu spowalniającego, wszystko to dla jeszcze większego komfortu ich użytkowania.Drzwi szklane na wymiar
Dodatkowo, szklane drzwi przesuwne pozwalają w prosty sposób łączyć sąsiadujące ze sobą pomieszczenia w jedno przestronne wnętrze. Na przykład, pokój dzienny połączony z pokojem jadalnym utworzą reprezentacyjny, duży salon, w którym ugościć można całą rodzinę i przyjaciół, z kolei połączenie dwóch dziecięcych pokoi stworzy dużą przestrzeń do wspólnej, radosnej zabawy.
Drzwi szklane to gwarancja długoletniego korzystania, gdyż są one trwałe, bezpieczne i niezwykle funkcjonalne, a przy tym posiadają wysokie walory estetyczne i cieszą oko, nadając wnętrzom niebanalnego stylu.