Chcesz odświeżyć wnętrze swojej kuchni i nadać jej bardziej wyrazistego stylu, ale nie masz pomysłu jak to zrobić? Idealnym rozwiązaniem na całkowitą odmianę wyglądu kuchni jest wprowadzenie takich materiałów jak surowe drewno, metal oraz szkło.

Szklane panele kuchenne to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie oferujące także estetyczny i unikalny wygląd. Są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych płytek ceramicznych, dlatego coraz częściej wykorzystuje się je do pokrycia ścian kuchni, a także innych pomieszczeń. Pozwalają na tworzenie oryginalnych dekoracji, które nadają wnętrzom indywidualnego, niepowtarzalnego charakteru. Szklane panele kuchenne oferują nieograniczone możliwości tworzenia i realizacji własnych pomysłów – można w nich umieścić ulubione zdjęcie z najbliższymi, fotografię ukochanego zwierzaka lub ciekawy widok z podróży, jak również inną, dowolną grafikę – w wybranych kolorach i odcieniach. Dzięki nieograniczonym możliwościom artystycznych rozwiązań i ciekawych aranżacji szklane panele kuchenne łatwo komponują się z innymi elementami wnętrza, przez co idealnie pasują zarówno do klasycznych pomieszczeń, jak i tych bardziej nowoczesnych. Jednak decydując się na odpowiedni motyw dekoracyjny warto pamiętać, aby pasował on do stylistyki danego wnętrza – powinien idealnie się w nią wtapiać lub wręcz odwrotnie, stanowić punkt wyróżniający się i przykuwający uwagę.

Aby wybrana grafika jak najrealistyczniej oddawała rzeczywistość wykonujemy ją w technologii druku UV, który zapewnia perfekcyjny, pełonokolorowy obraz. Dodatkowo, szklane panele kuchenne lakierujemy na dowolny kolor, dostępny w palecie kolorów RAL.1-8

Szklane panele kuchenne są nie tylko modne i estetyczne, ale także bardzo praktyczne. Łatwo utrzymać je w całkowitej czystości zapewniając najwyższy poziom higieny. Zabrudzenia, pozostałe po gotowaniu i przyrządzaniu posiłków usunąć można w prosty sposób, bez konieczności użycia specjalnych środków chemicznych. Bezpieczeństwo i niezwykle wytrzymałą powierzchnię szklane panele kuchenne zawdzięczają zastosowaniu jedno lub dwuwarstwowego hartowanego szkła najwyższej klasy, które odporne jest na uderzenia – niestraszne mu stłuczenia i pęknięcia. Z powodzeniem znosi także wysoką temperaturę – pozostaje niezmienione do temperatury aż 250 stopni Celsjusza oraz wilgoć, dzięki czemu bez obaw szklane panele kuchenne montować można w pobliżu płyty grzewczej i zlewu.

Poza ścianami kuchni szklane panele doskonale sprawdzą się także jako element dodatkowy w szafkach oraz innych meblach kuchennych, jak i w wielu pozostałych wnętrzach – w łazience, w przedpokoju, a także w salonie, sypialni oraz salach konferencyjnych i punktach gastronomicznych.

Szklane panele kuchenne bardzo szybko zyskują na popularności. I nic w tym dziwnego bo każde wnętrze potrafią przeobrazić w nowoczesną i ekskluzywną przestrzeń. Są także niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem – zwiększają komfort użytkowania pomieszczenia, a dzięki nieograniczonym możliwościom oryginalnej i nietuzinkowej aranżacji oraz wysokiej odporności na czynniki zewnętrzne pięknie prezentuje się w każdej zabudowie przez bardzo długi czas.